Przejdź do głównej zawartości

English Matters nr 63, English Matters wydanie specjalne nr 21

Dziś weźmiemy na tapet dwa magazyny od Colorful Media, mianowicie English Matters i wydanie specjalne tego magazynu. Jeśli tak jak ja lubicie od czasu do czasu poczytać coś w ramach ćwiczeń językowych po angielsku, lećmy dalej i zajrzyjmy do środka tych gazet.


Zacznijmy od English Matters i tematu numeru, czyli Anglia jako królestwo zwierząt. Dlaczego Anglicy tak bardzo kochają psy? Jak zmieniała się relacja człowiek-zwierzę na przestrzeni wieków? Która rasa jest na wyspach najpopularniejsza? Te i inne ciekawostki  czekają na Was w tym artykule.

Artykuł o netykiecie. Wydawałoby się, że przestrzeganie podstawowych przecież zasad kultury w przestrzeni internetowej nie powinno sprawiać problemu, ale jak jest każdy wie. Wskazówki z tego tekstu warto podsunąć zwłaszcza młodym i dopiero uczącym się netykiety internautom. Dla starszych przyda się wiedza z następnego artykułu, w którym mamy świetnie przedstawione przykłady specyficznego słownictwa i skrótów z portali społecznościowych takich jak FB, Instagram czy Twitter. Kto wie co znaczy TMW? :)

Tematem wydania specjalnego English Matters jest brytyjska odmiana języka angielskiego. Spośród wszystkich interesujących zagadnień moją szczególną uwagę przykuł tekst o różnicach między amerykańskim a brytyjskim angielskim, czyli gdzie mówią soccer, a gdzie lepiej tego nie używać:)

Na koniec wisienka na torcie, czyli temat w sam raz dla książkocholików. Ostatnie 40 lat w literaturze brytyjskiej. Jak zmiany społeczne wpływały na literaturę i poruszane w niej tematy? Tekst wzbogacono o konkretne tytuły z poszczególnych dziesięcioleci.

Jak zwykle odsyłam Was na stronę wydawnictwa, gdzie możecie zapoznać się z jego pełną ofertą jak i pobrać nagrania MP3 do wybranych tekstów.

Za przesłanie magazynów dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Komentarze

 1. Mam na biurku. Bardzo lubię te gazety. Przeglądam często, bo wtedy uczę się nowych słówek.
  Pozdrawiam i zapraszam na polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako książkoholik pewnie, że chętnie zapoznam się z artykułem o brytyjskiej literaturze. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 3. Psi numer czeka już u mnie na przeczytanie, a wydanie specjalne muszę zdobyć :) Super tematy i co najważniejsze świetny sposób na szlifowanie języka!
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy polecieli na ten artykuł o psach :D
  Jaka ładna nowa szata graficzna bloga!

  OdpowiedzUsuń
 5. Właściwie to nigdy nie miałam z nimi styczności. Warto to zmienić;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam numer z psami, ale jeszcze się za niego nie zabrałam ;) Lubię jednak od czasu do czasu poczytać sobie ten magazyn, bo te artykuły są bardzo ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie przeczytałabym co nieco na temat różnic pomiędzy British, a American English. Na studiach miałam tego sporo, ale wciąż czuję niedosyt. Chętnie dopadłabym oba te magazyny.

  OdpowiedzUsuń
 8. osobiscie zastanawiala msei czy kupic i nie kupilam xD odpuscila msobei za duzo ma mwydatkow ale chocaiz sobie tutaj u Ciebie poczytalam o czym ejst :D pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To wydanie o brytyjskim angielskim czuję, że mogłoby mi się spodobać, bo lubię ich akcent, ma w sobie coś niezwykłego. ;D A drugi magazyn ma uroczą okładkę. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. ojej, jakie tu zmiany u Ciebie zaszły:D początkowo myślałam, że się zgubiłam:P

  OdpowiedzUsuń
 11. ja dalej męczę Zmierzch po ang ;p

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczny piesek na okładce :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pojęcia nie miałam, że Anglicy traktują psy szczególnymi względami :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pojęcia nie miałam, że Anglicy traktują psy szczególnymi względami :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Przeczytałeś/aś posta? Wyraź swoje zdanie na jego temat w komentarzu, będzie mi bardzo miło:)

Usuwam spam oraz treści obraźliwe.

Obserwatorzy

Może Cię zainteresować również

Katarzyna Marciszewska - Wiedźmy Himmlera [recenzja przedpremierowa, patronat]

Profesor Małgorzata Staroń-Matuszewska badała największy zbiór dokumentów masońskich w Europie, przechowywany w okolicach Poznania. Czy to z tego powodu została brutalnie zamordowana? Dlaczego zabójca pochował ją według zasad starożytnej religii? Co wspólnego  ma z tym wszystkim tajemnicze H-Sonderkommando utworzone przez samego Heinricha Himmlera? Zanosi się na to, że śledczy Roger Kalita nie będzie miał przy tej sprawie łatwego zadania.
Jak dobrze wiemy, na rynku nie brakuje książek inspirowanych historią, wszystkimi jej blaskami i cieniami. Lubimy czytać o światowych spiskach, podejrzanych organizacjach czy tajnych dokumentach przechowywanych gdzieś tam, w dalekim świecie, ale bywa, żeintrygujące tematy mogą być całkiem blisko i długo czekać na czyjeś zainteresowanie. Kto z Was wiedział, że to właśnie w Polsce znajduje się tak niesamowity zbiór dokumentów o masonach, a wśród nich te dotyczące procesów czarownic z całego świata, zbieranych na polecenie Heinricha Himmlera? Ten temat…

Suzanne O'Sullivan - Wszystko jest w twojej głowie [recenzja]

Z tych nerwów aż mnie głowa rozbolała. Popatrz, jak drżą mi ręce. Uspokój się, cała się trzęsiesz! Zarumieniłaś się! - Wszyscy tego kiedyś doświadczyliśmy. Organizm każdego człowieka reaguje na stres, to powszechnie znany fakt, somatyzujemy wszyscy. Ale nie każdy z nas wie, do jakiego stopnia umysł potrafi przekuć stres w dolegliwość. Często nie jesteśmy świadomi, że zamiast drżenia rąk można dostać drgawek, paraliżu, stracić wzrok... Jak pisze autorka, możemy pomyśleć o dowolnej dolegliwości fizycznej i mieć niemal pewność, że gdzieś na świecie jest osoba, której mózg wyprodukował taki objaw. Dlaczego tak się dzieje?
Empatyczna lekarka przedstawia nam historię swoich siedmiu pacjentów, którzy cierpieli z powodu zaburzeń psychosomatycznych*, co oznacza, że ich ciężkie dolegliwości fizyczne nie miały przyczyn organicznych. To naprawdę wstrząsające, chwytające za serce opowieści o walce z chorobą, której przyczyn pacjenci doktor O'Sullivan szukali nieraz latami. Chorobą doszczętnie …

Bloglovin

Follow