English Matters nr 65/2017

Po raz kolejny zajrzymy do magazynu językowego English Matters, który jest doskonałą propozycją dla wszystkich zainteresowanych ciągłym udoskonalaniem swoich językowych umiejętności. Ten numer tak jak i poprzednie obfituje w ciekawe i pouczające artykuły i kusi atrakcyjną szatą graficzną. Co znajdziemy w środku tego konkretnego numeru?

Między innymi przeczytamy w nim o:

- Ivance Trump, córce prezydenta USA,
- angielskiej kuchni. Jeśli według Was nie jest ona zbyt zachęcająca, może ten tekst zmieni nieco Waszą opinię,
- wakacjach na Majorce, Ibizie - a raczej o tym, czego możemy oczekiwać po atrakcjach w tamtych rejonach.

Tematem numeru są liczby - miary, pomiary ilości, ułamki i tak dalej. Dla mnie wyjątkowo pomocny artykuł, ponieważ jak dotąd nigdy nie miałam okazji porządnie się tego nauczyć. 

Ciekawym tekstem są również przykładowe rozmówki dotyczące spędzania wolnego czasu nad wodą w rozmaitych sytuacjach. Bez wątpienia poszerzają w tym zakresie słownictwo, no i dobrze się kojarzą przy obecnych upałach:)

Na koniec możemy poćwiczyć w sekcji Leisure, mamy tam trochę slangu, przydatnych zwrotów i nie tylko.

Rzecz jasna nie jest to wszystko, co można znaleźć w tym numerze. Po English Matters mogą sięgnąć wszyscy zainteresowani nauką języka angielskiego ale również ci, którzy chcą po prostu poczytać na interesujące tematy i przy okazji zwyczajnie utrwalać już zdobyte kompetencje językowe. Udogodnieniem jest zarówno słownik przy każdym artykule, zawierający tłumaczenie trudniejszych słów, jak i możliwość odsłuchania części tekstów w formacie MP3, do pobrania ze strony wydawcy. Więcej na temat tego magazynu, jak i całej, szerokiej oferty wydawnictwa zajdziecie tutaj.

Ze swojej strony zachęcam do sięgnięcia po ten dwumiesięcznik. Biorąc pod uwagę staranność i atrakcyjność wydania, warto dać mu szansę.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Komentarze

 1. Ty wiesz, że te ułamki itp u mnie też słabo? Mogłabym się trochę poduczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty wiesz, że te ułamki itp u mnie też słabo? Mogłabym się trochę poduczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna sprawa z tym magazynem. Można podszkolić język i poczytać ciekawe rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie poczytałabym o wakacjach na Ibizie, bo na Majorce już byłam i nawet co nieco udało mi się tak obejrzeć. Chętnie także dowiedziałabym się czegoś więcej o angielskiej kuchni, bo póki co kojarzy mi się wyłącznie z bekonem i jajkami :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdyby mój angielski nie był kulejący to może bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam kilka numerów,ale do angielskiego ich juz nie potrzebuję.. Z tego wydawnictwa czytam hiszpańską wersję. Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak odnośnie artykułu o Ivance - zawsze kojarzy mi się z Gossip Girl. XD Na początku myślałam, że jest tylko jakąś wymyśloną postacią, a potem jak się dowiedziałam, ile znanych osób przemycają w odcinkach, to zauważyłam, że i ogólnie o Trumpie tam pełno wzmianek. Ale jak pierwszy raz oglądałam, to jeszcze w ogóle u nas o nim nic nie było słychać, więc może nic dziwnego, że nie zajarzyłam. Chętnie bym ten artykuł poczytała, podobno niezła z niej bizneswoman i ma łeb na karku. ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja dostaję egzemplarze od tego wydawnictwa i jestem bardzo zadowolona.
  pozdrawiam, polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem szczerze, że zainteresowało mnie to czasopismo. Tylko zastanawiam się, na jakim poziomie nauki języka obcego może być ono przydatne, a raczej rozwijające?
  Pozdrawiam,
  Kania Frania
  www.kaniafrania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Całkiem fajny był ten numer. Przyjemnie się go czytało ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Te magazyny to naprawdę świetna sprawa ; )

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarz, który w żadnym stopniu nie nawiązuje do treści posta, nie przechodzi przez moderację. Zero tolerancji dla spamu.

Komentarze na temat są bardzo mile widziane. Konstruktywna krytyka również :)

Obserwatorzy

Facebook

Popularne posty z tego bloga

Jakub Małecki - Nikt nie idzie

Beata Zdziarska - Szepty sumienia

Gill Paul - Sekret Tatiany