English Matters nr 65/2017

Po raz kolejny zajrzymy do magazynu językowego English Matters, który jest doskonałą propozycją dla wszystkich zainteresowanych ciągłym udoskonalaniem swoich językowych umiejętności. Ten numer tak jak i poprzednie obfituje w ciekawe i pouczające artykuły i kusi atrakcyjną szatą graficzną. Co znajdziemy w środku tego konkretnego numeru?

Między innymi przeczytamy w nim o:

- Ivance Trump, córce prezydenta USA,
- angielskiej kuchni. Jeśli według Was nie jest ona zbyt zachęcająca, może ten tekst zmieni nieco Waszą opinię,
- wakacjach na Majorce, Ibizie - a raczej o tym, czego możemy oczekiwać po atrakcjach w tamtych rejonach.

Tematem numeru są liczby - miary, pomiary ilości, ułamki i tak dalej. Dla mnie wyjątkowo pomocny artykuł, ponieważ jak dotąd nigdy nie miałam okazji porządnie się tego nauczyć. 

Ciekawym tekstem są również przykładowe rozmówki dotyczące spędzania wolnego czasu nad wodą w rozmaitych sytuacjach. Bez wątpienia poszerzają w tym zakresie słownictwo, no i dobrze się kojarzą przy obecnych upałach:)

Na koniec możemy poćwiczyć w sekcji Leisure, mamy tam trochę slangu, przydatnych zwrotów i nie tylko.

Rzecz jasna nie jest to wszystko, co można znaleźć w tym numerze. Po English Matters mogą sięgnąć wszyscy zainteresowani nauką języka angielskiego ale również ci, którzy chcą po prostu poczytać na interesujące tematy i przy okazji zwyczajnie utrwalać już zdobyte kompetencje językowe. Udogodnieniem jest zarówno słownik przy każdym artykule, zawierający tłumaczenie trudniejszych słów, jak i możliwość odsłuchania części tekstów w formacie MP3, do pobrania ze strony wydawcy. Więcej na temat tego magazynu, jak i całej, szerokiej oferty wydawnictwa zajdziecie tutaj.

Ze swojej strony zachęcam do sięgnięcia po ten dwumiesięcznik. Biorąc pod uwagę staranność i atrakcyjność wydania, warto dać mu szansę.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Colorful Media.

Komentarze

 1. Ty wiesz, że te ułamki itp u mnie też słabo? Mogłabym się trochę poduczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty wiesz, że te ułamki itp u mnie też słabo? Mogłabym się trochę poduczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna sprawa z tym magazynem. Można podszkolić język i poczytać ciekawe rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie poczytałabym o wakacjach na Ibizie, bo na Majorce już byłam i nawet co nieco udało mi się tak obejrzeć. Chętnie także dowiedziałabym się czegoś więcej o angielskiej kuchni, bo póki co kojarzy mi się wyłącznie z bekonem i jajkami :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdyby mój angielski nie był kulejący to może bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam kilka numerów,ale do angielskiego ich juz nie potrzebuję.. Z tego wydawnictwa czytam hiszpańską wersję. Miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak odnośnie artykułu o Ivance - zawsze kojarzy mi się z Gossip Girl. XD Na początku myślałam, że jest tylko jakąś wymyśloną postacią, a potem jak się dowiedziałam, ile znanych osób przemycają w odcinkach, to zauważyłam, że i ogólnie o Trumpie tam pełno wzmianek. Ale jak pierwszy raz oglądałam, to jeszcze w ogóle u nas o nim nic nie było słychać, więc może nic dziwnego, że nie zajarzyłam. Chętnie bym ten artykuł poczytała, podobno niezła z niej bizneswoman i ma łeb na karku. ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja dostaję egzemplarze od tego wydawnictwa i jestem bardzo zadowolona.
  pozdrawiam, polecam-goodbook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem szczerze, że zainteresowało mnie to czasopismo. Tylko zastanawiam się, na jakim poziomie nauki języka obcego może być ono przydatne, a raczej rozwijające?
  Pozdrawiam,
  Kania Frania
  www.kaniafrania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Całkiem fajny był ten numer. Przyjemnie się go czytało ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Te magazyny to naprawdę świetna sprawa ; )

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku, jeśli tylko masz ochotę, napisz komentarz pod tym postem, będzie mi naprawdę bardzo miło.

Oczywiście pod warunkiem, że post przeczytałeś, w przeciwnym razie NIE KOMENTUJ. Mam alergię na wszelkie odmiany "fajny post, zapraszam do mnie". Alergenów należy unikać, więc spamerski komentarz po prostu usunę.

Jeśli uznam, że komentarz jest wulgarny czy obraźliwy, to go usunę.

Konstruktywna krytyka nie jest obraźliwa, więc jeśli widzisz w tekście coś, co mogłabym poprawić, będę wdzięczna za podpowiedź.

Na koniec - zapraszam częściej!;)

Obserwatorzy

Facebook

Popularne posty z tego bloga

Rafał Fronia - Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami / Dziękuję, wrócę innym razem /

Domenico Starnone - Psikus

Jolanta Kosowska - Wróć do Triory / O przeznaczeniu i zbiegach okoliczności /